Додатоци во исхраната

Приготвени од внимателно избрани состојки со потврден квалитет, неодоливо вкусни и со докажано дејство. Нека додатоците во исхраната на Becutan бидат дел од секојдневието на вашето малечко.

Инстант чај од сладок анасон и камилица

Слаткиот анасон и камилицата го стимулираат лачењето желудочен сок и ја подобруваат перисталтиката, со што го подобруваат варењето на храната.

...
6
Инстант чај од сладок анасон, камилица и маточина

Покрај дејството да ги ублажува стомачните грчеви, инстант чајот за добра ноќ истовремено придонесува за подобар сон.

...
5
Инстант чај од сладок анасон

Чајот го подобрува варењето, спречува создавање цревни гасови, го поттикнува нивното отстранување и ги смирува грчевите кои настануваат поради надуеност на цревата.

...
1
Прашоци за подготовка на електролити

Прашоци за подготовка на перорален раствор за рехидратација, наменети за надоместување на загубите на вода и на електролити.

...
2
Oргански чај од сладок анасон без додадени шеќери

Чајот содржи 100 % органски плод од сладок анасон без додадени шеќери, ароми и без глутен.

...
8